Tatillerde Yanınızda Olması Gereken İlkyardım Çantası

Tatillerinizde ister yurtdışı turları, ister doğa, isterseniz 5yıldızlı otelleri seçsenizde, beklenmedik aksiliklere karşı tedbirli olmanıza yardımcı olacak, yolculuk sırasında bir sağlık kiti veya ilk yardım seti taşımanız çok önemlidir.

Her zaman eczane bulamayabilir, veya otel doktoruna anında ulaşamayabilirsiniz. Bu durumlara karşı çok temel birkaç  sağlık malzemesini yanınızda taşımanız tam anlamıyla kurtarıcı olacaktır.

Ağrı kesiciler

Asprin, gibi – herhangi bir tıbbi kitin vazgeçilmezidir. Baş ağrısı, kramp veya diş ağrısı gibi acıyı hafifletmek için son derece yararlıdır; bu ağrılar sonuçta seyahatinizi büyük ölçüde etkiler ve seyahat etmeyi çok daha keyifli hale getirir.

Yara bandı

Bandaj yardımı, seyahat ederken oluşabilecek küçük kesikler ve sıyrıkları tedavi etmek için idealdir. Yara izi veya bandajın bandajla korunması sadece bakterilerin girmesine ve enfeksiyona neden olmaz, aynı zamanda yaranın tamamen iyileşene kadar ek yastıklama ve rahatlık sağlar. .

Bandajlar

Bandajlar, bandajla kapatılamayan daha büyük veya daha derin yaralar için bir çözümdür. Bandajlar çeşitli boyut ve boyutlarda gelirler ve seyahat ederken steril bandajlar ve elastik bandajlar almak en iyisidir. Dışarıda vakit geçirmek isteyen gezginlerin tıbbi kitlerine bandajlar vermeleri önerilir. .

Antiseptikler

Antiseptikler çeşitli formlarda bulunur – merhemler, spreyler, çözeltiler, vs. – bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları önlemek için gereklidir. Kesikleri iyileştirirken ve özellikle de yaraları sararken, deriyi temizleyerek ve bakterilerin yayılmamasını sağlayarak kullanılmalıdırlar.

Seyahat sağlık kitinize dahil edebileceğiniz diğer öğeler, özellikle de kontakt lens kullanan gezginler için hareket bulantısı, alerji ilaçları, diyare-önleyici haplar ve göz damlası hapları içerir. Kabarcıklar için tedavi, yürüyüş yapmayı veya açık havada çok yürümeyi planlayan gezginler için de yararlı olacaktır.

Son olarak, en az değil, pamuklu bir yün, bir çift makas ve kitindeki diğer öğeleri tamamlamaya yardımcı olacak küçük, temiz bir havlu toplamanızı hatırlayın. Birçok eczanede ayrıca, özelleştirilmiş bir tıbbi kitin sıfırdan bir araya getirilmesi için zamandan kazanmak isterseniz, satın alınabilen ticari olarak temin edilebilir ilk yardım kitleri de sunulmaktadır. Beklenmedik bir yaralanma ya da hastalık olması durumunda, ilk yardımınızın seyahatleriniz sırasında çok değerli bir kaynak olacağı kanıtlanacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Neden Erken Rezervasyon Yapmalıyım?

Tatillerdeki En Büyük Yardımcınız: Google Street View