Çocukla İlk Tatil

Eğer çift olarak tatil yapmaya alıştıysanız çocukla yapacağınız ilk seyahatin düşüncesi bile sizi tedirgin etmeye yeter… Ama hiç de öyle olmayacak. Çocuğunuzla yapacağınız tatiller sizin için unutulmaz ve hayatınızın en güzel anıları olarak kalacak…

Uçuş Planlama
2 yaşın altındaki bebekler için uçakta ekstra koltuk alınmaz ve özel bir kemerle anneye bağlanarak seyahat ederler. Eğer seyahatiniz kısaysa ve bebeğiniz 2 yaşın altındaysa kucakta gitmesi sorun olmayacaktır. Uzun seyahatlerde ise havayolları, bebekler için özel beşik verebiliyor. Unutmamanız gereken şey, bebeklerin kulakları oldukça hassas olduğundan basınçtan etkilenebiliyor. Bu yüzden emziki biberonda süt yanınıza almayı unutmayın. Ayrıca havayolları bebekler için özel kavanoz mamalarda servis ediyor. Uçuşunuzdan önce bunu belirtebilirsiniz.

Villa mı Otel mi?
Çoğu aile için küçük otel odaları yerine villaları tercih etmek daha doğru olabiliyor. Çocuklarınız için ayrı oda tutmaktansa ve aklınız onlarda kalacağına bir villa sizin için ideal olabilir. Özellikle Marmaris’teki islami villalar Piynar Villa ve Alya Villla tam size göre. Kimsenin göremeyeceği şekilde kapatılmış özel açık havuzunuzda istediğiniz gibi güneşlenebilir, Mavi Deniz Otel in plajından da dilerseniz yararlanabilirsiniz.

Güneşten Koruyun, korunun
Büyüklerin teni daha dayanıklı oluyor ama çocuklar için mutlaka 30 uv+ güneş koruma kremlerinden alıp sürmelisiniz. Güneş yakmıyor gibi görünsede, bütün gün güneşin altında havuzda oyun oynayan çocuklar akşam çok fena yanabilir, hepinizin tatili alt üst olabilir. Ayrıca güneş sonrası nemlendiricileri de unutmamanız gerek.

Yiyecek – içecek
Meyve, sebze, ekmek ve süt ürünleri gibi temel öğünlerin bulunması nedeniyle çoğu küçük çocuğa beslenmek tatil için kolaydır. Mama kullanıyorsanız, markanızın çevredeki market veya eczanelerde olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ya da riske atmamak için soğuk tutacak termos çantası, gideceğiniz otele kadar işe yarayacaktır. Mama yaparken musluk suyu kesinlikle kullanmayın. Mutlaka içme suyu olsun. Bu çocuğunuzun bünyesinin farklı birşeyden etkilenmesini engeller.

Ve mutlaka ister beş yıldızlı otele, ister yabancı bir ülkeye seyahate gidin, mutlaka en yakın hastanelerin telefonlarını kaydedin. Ayrıca sigortanızın kapsamını da yeniden kontrol ederek yola çıkın.

Bu arada unutmamanız gereken bir tavsiye, ne kadar erken rezervasyon yaptırırsanız islamioteltur.com daki fırsatlardan o kadar fazla yararlanabilirsiniz..

Anında en uygun fiyatlarla rezervasyon 0212 909 39 25 www.islamioteltur.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzmir’de İslami Otel Hotel Beyt

Marmaris’te İslami Tatil