Tatil için Pratik Bavul Hazırlığı

Tatillerin en keyifli tarafı, öncesinde bavulları hazırlamak. Ama bir o kadar da zor tarafı, giderken o çantaları taşımak ve dönüşte hepsini tek tek tekrar yıkayıp kaldırmak. 4 kişilik bir ailleyi düşünürsek, 2 büyük 2 çocuk. 1 haftalık tatil için götürülecek çanta ssayısını düşünemiyorum. Deniz kıyafetleri, akşam yemeği için kıyafetler, deniz dönüşü, pijamalar, özel eşyalar… liste uzar gider…

Neyse, endişelenmeyin hep birlikte çözüm düşünelim 🙂  Bu çözümler hem sizi ağır bir yükten kurtaracak hem de uçakta fazla bagaj için ekstra ücret ödememenizi sağlayacak.

En İyi Çantayı Seçin

Çantanızı hazırlamaya başlamadan önce sizin için en uygun çantayı seçin. Belki bir kere doğru çanta için biraz para vermek zorunda kalacaksınız ama bundan sonrası için kurtarıcınız olacak. Taşıması kolay ve yumuşak dış görünümü nedeniyle çeşitli ebat ve şekillerde bölmelere eşyalar koyabileceğiniz çantalar en uygunları. Belki kendi kıyafetleriniz ve çocukların kıyafetleri olarak ayırmak iyi olabilir.

tatil-icin-bavul-hazirlama

Listenizi Azaltın

Gerçekten sizin için “Gerekli” parçaların nasıl hazırladığınız ve çantanıza ne koyduğunuzu bilmek çok önemli. Hepimiz biliyoruz ki, çoğu kıyafet kullanılmadan geri dönüyor eve. Herkesin ihtiyaçları tabi ki farklıdır, ancak temel konuları düşündüğümüzde aklıma gelen akla gelenler, eşleştirebileceğiniz renk kıyafetler götürün.

valizhazirlama

Elbette, hava çok önemli. Akdeniz ve Ege deki otellere, yaz mevsiminde gidiyorsanız deniz kıyafetlerinizi götürmelisiniz.  Ya da kayak, termal otellere gidecekseniz ona uygun kalınlıkta kıyafetleri.

Göz önünde bulundurulması gereken başka bir şey, bir çamaşır makinesine ve kurutucusunu bulamayacağınız. .

Şemsiyeler, böcek itici ve güneş kremi gibi çeşitli eşyalar, genellikle bir eczanede otelinize vardığınızda satın alınabilir, bu nedenle bunları yanınıza almasanız da olur.

Farklı gruplar

Organize olmak,  her işin anahtarı. Şahsen, ihtiyacım olan bir çift çorap çantanın altına geldiğinde onu sevmiyorum çünkü bir çorap için bütün çantayı ortaya dökmek gerekiyor. Eşyalarınızı korumak için, güvenli, temiz ve kolay bulunması için ayrı ayrı paketlemeler yapın. Bunu buzdolabı poşetleri ve büyük eşyalar için de temiz çöp poşeti torbalarıyla yapabilirsiniz.

valiz hazirlama tuyolari

Gömlek ve pantolonlarınız için: Büyük boy temiz çöp poşetlerini veya vakumlu poşetleri kullanabilirsiniz. Bunları çantanın en alt kısmına koymak daha mantıklı oluyor çünkü sürekli kullanılacak bir şey değil. Otele gittiğinizde askıya asarsanız, sorun kalkmış olur.

Çorap ve iç çamaşırları için: Ailedeki herkesin çorap ve çamaşırını herkes için özel bir buzdolabı poşetine koyun. Böylelikle kim ne arasa onunkine kolayca ulaşılabilir.
Ayakkabılar için: Rahat spor ayakkabılarınızı çantanızdaki diğer parçalara bulaştırmamak için ayakkabılar için ayakkabı kılıfı kullanın. Ayakkabı boyutuna bağlı olarak, her bir ayakkabı çantasına birden fazla çifte uyacak olabilirsiniz.

Deniz eşyaları: Eğer yaz tatiliyse ve islami otellerden birinde kalacaksanız, büyük çoğunluğu zaten temiz havlu veriyor. Bu yüzden plaj havlusu gibi büyük bir yükten kurtulmuş oluyorsunuz. Deniz eşyalarını, herkesinkini tek bir poşette toplamak çok mantıklı. Zaten herkes aynı anda denize gideceği için, tek bir poşette kolayca bulunabilir. Yine 5 yıldızlı helal otellerin çoğunluğu plaj çantası da veriyor. Bu da oldukça kurtarıcı.

Bakım malzemeleri: Bir diş fırçası, diş macunu, vücut yıkama, şampuan, saç kremi, deodorant, tıraş bıçağı, saç fırçası koyun. Bunu fermuarlı bir makyaj çantasında taşımak en mantıklısı. Açılma, dökülme, patlama riski var. Makyaj çantaları, bavulun dört bir yanından sıvıların sızmasını önlemeye yardımcı olur.

düzenli valiz hazirlamak

Mutlaka siz kendiniz ve ailenizi çok daha iyi tanıyorsunuz. Kendinize özel tüyolar bulabilirsiniz.

Bu arada unutmamanız gereken en önemli şey; tatillerinizi en uygun fiyatlı kampanyalardan yararlanarak islamioteltur.com dan yaptırabilirsiniz. Bilgi ve rezervasyon için www.islamioteltur.com ve 0212 909 39 25

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adin Beach Hotel Antalya

Rezervasyon için uygun zaman nedir?