Seyahat Çantası Hazırlama Tüyoları

Seyahat etmeyi seviyorum ama seyahat çantalarını hazırlamak zevkli olduğu gibi, bir o kadar da zor ve zahmetli .Tabi en zor tarafı da çantaları taşımak. Bu yüzden kolayca taşınabilecek çantalar hazırlamak gerekiyor.

Gittiğimiz tatillerde tabi ki hem rahat, hem şık görünmek isteriz ancak yalnız değilseniz ve aile bireylerinin sayısı fazlaysa mutlaka kolay bir yolla ilerlemek gerekir.

Bunun en kolay ipucu vakumlu torbaları kullanmak. Bundan yıllar önce çok kısıtlı yerlerde bulabileceğiniz vakumlu çantalar artık her yerde kolaylıkla bulunuyor. Farklı boy ve hacimdeki bu hacimleri, bavulunuzun büyüklüğüne göre seçebilirsiniz. Birçok büyük markette ve hatta mahallenizdeki hediyelik eşyaları satan dükkanlarda bile, neredeyse 9-10TL ye kolaylıkla bulabilirsiniz.

4 kişilik bir aile için ortalama 2 valiz, vakum torbalarıyla oldukça yeterli oluyor. Bir valizde siz ve eşinizin kıyafetleri, diğerinde ise çocuklarınızınki.  Tek ihtiyacınız olan şey küçük bir seyahat ütüsü. Yerden tasarruf edip, çok daha kolay seyahat ederken, sonucunda bu kadarcık küçük bir ütü işlemi de gerçekten yormuyor insanı. Zaten halihazırda bavulda kıyafetlerimiz oldukça kırışıyor. Vakum da ise bunun biraz daha fazlası oluyor. Ancak tatilde kadınların kurtarıcısı feraceler burada da gerçekten çok büyük bir nimet. Kırışmıyor, kırışsa da askıya taktığınız gibi düzeliyor. Bir kısmını deniz kıyafetleri iç çamaşırları olduğunu düşünürsek, aslında o kadar daiş çıkmamış oluyor size. Benim fikrim, uçağa, havalimanına, otele giderken ne kadar az valiz o kadar mutlu tatil…

Tüm islami oteller rezervayson için www.islamioteltur.com ve 0212 909 39 25 ten bize ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İslami Oteller : Bera Otel

Antalya Adin Beach Hotel