İstanbul’a Yakın İslami oteller

İstanbul’a Yakın İslami oteller

 

İslami Otel de tatil yapmak isteyen İstanbul da oturanlar  özellikle çok fazla tatilleri yoksa hemen ilk iş İstanbul’a yakın muhafazakar otelleri araştırmaya koyulur ve hepsine de tekbir adreste bulmak imkansızdır. Sizi bu dertten kurtaralım istedikJ

 

İstanbul’a en fazla 2-3 saat uzaklıkta yeralan bu otellerin sayısı malesef çokdeğildir.

 

Yalova da Rizom Tatil köyü, Düzce Akçakoca da yeralan Sky Tower Hotel biraz daha uzaklaşacak olursak Bolu da Sarot Termal Otel ve Balıkesir deyeralan Beyza Otel ve Elbis Otel yeralmaktadır.

 

Bu oteller malesef Marmara Deniz’i ve Karadeniz kıyılarında olduğu için Ege ve Akdeniz kıyılarındaki gibi bir beklentiniz olmamalıL ama gerek istanbul’a yakın olmaları gerekse  islami şartları taşıdıkları için her yıl tüm sezon boyunca bu oteller doludur. Onun için özellikle bayram tatilleri planınız varsa kesinlikle çok ama çok once yerinizi ayırtmalısınız.

 

Şimdilik bu otellerde Yalova daki Rizom Tatil Köyü  ile ilgili bilgileri sizinle buradan paylaşacağız diğer oteller hakkında başka bir yazımızda bilgilendirme yapacağız.

Rizom Tatil Köyü islami değerlere sahip bir tatil köyü olarak inşaa edilmiştir.

 

Sizi şehrin gürültüsünden karmaşasından alıp bülbül sesleri ve erik ile çam ağaçlarının eşlik ettiği muhteşem doğası karşılar ve plajıda hiç fena değildir. Toplamda 85.000 metrekare alan üzerine kurulan tatil köyünde hiç sıkılmayacaksınız. Rizom Tatil köyü Yalova şehir merkezine 4 km İstanbul’a feribotla 75 dk karayolu ile 2 saat Sabiha Gökçen hava alanına 1,5 saat uzaklıktadır.

Rizom Tatil köyünde 120 standart, 25 Deniz Manzaralı olmak üzere toplamda 132 Aile odası bulunmaktadır.

254 odassının tamamında balkon, Uydu yayını, Televizyon, telefon, mini buzdolabı, klima, saç kurutma makinesi, Seccade ve Aile odalarında Oturma grubu mevcuttur.

RESTORAN VE AÇIK OTURMA ALANLARI Bu bölüm bütün yıl bugün ne pişirsem diye düşünen hanımlar için çok önemli. Şimdi konuk olma sırası sizde hanımlar! Rizom Tatil Köyü’nün 700 kişilik kapalı restoranı ya da 300 kişilik açık Teras restoranında eksiksiz sofralar kuruluyor. Usta aşçılar Türk ve dünya mutfağının seçkin lezzetlerini sabah öğle akşam sizin ve aileniz için hazırlıyor. Size de eşiniz ve çocuklarınızla birlikte doğanın içinde mis gibi havada bu ziyaretin keyfini çıkarmak kalıyor.

 

Baylar Havuzu;
Kaydıraklı havuz, 2 büyük havuz ve çocuk havuzundan oluşmaktadır. Erkekler Bölümümüzde Havuz, Sauna, Buhar Odası, Masaj Odası, Şok Duşu ve Türk Hamamı ayriten bulunmaktadır.

Bayanlar Havuzu ;
Tam Korumalı Hiçbir yerden Görünmeyecek Şekilde Üstü Açık Havuz Kompleksi. Toplam 1100 metrekare alanda Kaydıraklı havuz, büyük tatlı su havuzu, tuzlu su havuzu ve çocuk havuzundan oluşmaktadır.
Bayanlar Bölümümüzde: Tam Korumalı Hiçbir yerden Görünmeyecek Şekilde Üstü Açık Havuz Kompleksi. Sauna, Buhar Odası, Masaj Odası, Şok Duşu ve Türk Hamamı

Plaj voleybolu,havuz oyunları,oyun salonlarında yer alan langırt,masa tenisi,tavla,okey gibi aktiviteler ile tatilin keyfini çıkartırken;çocuklar, çocuk havuzunda ve oyun alanlarında vakit geçirilebilinir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İslami Tatil’in dünyadaki adresi; Türkiye

Helal Sertifikalı Adenya Hotel