İslami Oteller : Bera Otel

Alışveriş yaptığınız mağazada, eşinize, çocuklarınıza alırken hiçbir sorun yokken, mağazadakilerin sizin aldığınız deniz/havuz kıyafetlerine bir size bir de başınızdaki örtüye bakarak neden şaşırdığını bundan 10 sene öncesine kadar anlayabilirdim. Ama şimdi emin olun ki, özellikle Türkiye son derece lüks, konforlu, ve muhteşem hizmet veren Helal Tatil otellerinin tam merkezi.

Helal turizm, artık gerçekten çok hızlı büyüyen bir turizm kolu. Öyle ki, artık tüm diğer oteller belli bir doyum noktasına ulaştı ve çok da gelirlerini arttıramazken, tüm diğer tesislerde kendilerini yavaş yavaş İslami Otel konseptine çevirmeye başladı. İslami şartlarda tatil yapmak isteyen eskiden sadece helal gıdalaın olduğu otellere bakarken, artık namaz saatlerini, her iki cinsin mahremiyetine gösterilen özene, ve deniz tatilimnde ise özellikle bayanların istedikleri gibi özgürce denizden faydalanabileceği tesisleri seçiyor.

Gece kulüpleri, ucuz alkollü otelleri, plajları ile Antalya,  Müslümanlara kıyasla çoğunlukla bunları tercih eden bir kesimi ağırlıyor. Ancak Antalya’nın birkaç kilometre ilerisinde Müslüman tatilcileri dünyanın dört bir yanından çeken çok sayıda otel var.

Bunlardan biri Bera Otel Alanya… Muheşem güneşiyle Alanya Gazipaşa havaalanından bir saat süren yolculuğun ardından sizi karşılıyor. Resepsiyon sizin işlemlerinizi yaparken, misafirperverlikleriyle harika buzlu çay ikram ederek sizi ağırlıyorlar.

Burada bayanlar için özel bir asansör mevcut. Bayanlar havuzu teras katında olduğu için rahatça odanızdan çıkıp asansörü kullanıp, havuza havuzdan hiç üzerinizi değiştirmeden bayan Spa alanına inebilirsiniz. Güvenlik görevlileri fotoğraf makineleri için kapsamlı bir çanta araması yaptıktan sonra, girebilirsiniz, bu da havuzda fotoğraf çekirmek gibi riskleri ortadan kaldırıyor. Harika DJ lerle Hoparlörlerde Nicki Minaj veya Sibel Can, Demet Akalını duyduğunuzda sanki muhteşem bir havuz partisindeymişsiniz gibi hissediyorsunuz.

Çatının diğer ucundaki havuz ise, daha sakin bir havaya sahip. Stereo, düşük sesle, geleneksel Türk müziği; Birkaç kadın havuz kenarında oturuyor, kahve içiyor, heyecanlı bir şekilde sohbet ediyor. Otel restoranı ayrılmamış birkaç alanlardan biri Geleneksel Türk yemeklerinden alkolsüz İtalyan tatlılarına kadar çok çeşitli yemekler içeren açık büfe var. Burada aileler keyifle akşam yemeklerini yiyor, balayı çiftleri yüzlerindeki mutluluğıu herkese yansıtıyor. Yemekten sonraki, her gece düzenlenen canlı müzik, animasyon, sıra gecesi, çocuk kulübü etkinlikleri ise bir sonraki günü daha geceden keyifli başlatıyor.

islamioteltur.com daki fırsatlar ve kampanyalardan yararlanarak rezervasyon için 0212 909 39 25 ve www.islamioteltur.com dan bize ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tesettür Oteller

Seyahat Çantası Hazırlama Tüyoları