Antalya Gezilecek Yerler

Muhteşem doğası, birbirinden güzel islami otelleri, kanyonları, denizi, plajlarıyla Antalya’da harika zaman geçireceksiniz. Toros dağlarının eteğinde yer alan ve 4 mevsimi birlikte yaşayabileceğiniz bu muhteşem şehirde, otelinizde konaklarken, buralara da gitmeyi unutmayın. Antalya’da 5yıldızlı islami otellerde tatil yaparken, tatiliniz sırasında görmeniz gereken yerler. İşte Antalya;

Kaleiçi

Antalya’nın eski şehir merkezi olan bölümü Kaleiçi’dir. Oldukça büyük ve keyifli olan Kaleiçi’nde sant galerileri, Osmanlı, Bizans ve Roma kalıntıları, bürbirinden güzel antik eşyaları bulabileceğiniz bir yer arıyorsanız işte tam burası. .

Eski Liman

Kaleiçi’nin kuzeyinde yer alan ve Romalılar zamanına ticaret ana merkezlerinden biri olan Eski liman, sizi çok eski zamanlara götürecek. Şimdilerde modern yat limanı olduğu için gezerken mutlaka geçmiş tarihini de okuyarak gitmenizi tavsiye ederiz.

Termessos

Termessos isn’t only one of Turkey’s best-preserved ancient cities. At the top of Mount Güllük, it offers an array of rare plant and animal species, as well as spectacular views!
Termessos

Termessos, sadece Türkiye’nin en iyi korunmuş antik şehirlerinden biri değil. Güllük Dağı’nın tepesinde, nadir bulunan bitki ve hayvan türlerinin yanı sıra muhteşem manzarası da var!

Perga

Antalya ilindeki bir diğer etkileyici antik yerleşim, eski Pamphylia’nın başkentidir. Agora’sını, Nymphaeum’u, Roma tiyatrosunu ve diğer birçok harabeyi keşfetmek için bir günlük gezi yaptırın!

Düden Şelaleleri

Çoğu şelaleden farklı olarak, Düden suları Antalya’nın sahil kayalıklarına basarak Akdeniz’e boşaltır. Bölgenin en kaçırılmayacak doğal manzaralarından biri!

Yivlimınare Camisi 14. yüzyıldan kalma caminin adını taşıyan “yivli minaresi”, Antalya’nın en simgesel yerlerinden biridir. Kaleiçi’nde bulunan gezi listenize eklememek için mazeretiniz yok!

Göynük Kanyonu

Göynük Milli Parkı, Antalya’nın doğal hazinelerinden bir tanesidir, aynı zamanda rekreasyonel bir sıcak noktadır. İlk manzara karşısında yürüyüş, yüzme ya da zepline etme!

islamioteltur.com daki Antalya islami otellerden rezervasyon yaptırmak ve kampanyalardan yararlanmak için  www.islamioteltur.com ; 0212 909 39 25

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Termal İslami Otelde Tatil

Antalya Wome Deluxe