Antalya Adin Beach Hotel

Türkiye’de beş yıldızlı otellerin büyük çoğunluğuna sahip  Akdeniz bölgesinde Antalya’nın, çoğunlukla islami tatili tercih eden kesimler için helal turizm sektöründe gelişiyor. Helal turizm, Türk halkının tatil ruhu ve ekonomik gelişmesi ile birlikte büyüdükçe ön plana çıkıyor.

Helal hizmetler sunan Türkiye’nin ilk oteli olan Caprice Palace, Ege’nin tatil beldesi Didim’de 1996 yılında açılmıştı. Şu an ise, erkek ve kadınlar için ayrı havuzlar, spa, fitness merkezi ve plaj hizmetleri sunan Antalya’daki helal otellerdeki toplam yatak sayısı 6000’i aşıyor. Her yıl milyonlarca turisti her şey dahil sistemiyle otellerine çeken sahil kenti Antalya, Müslüman tatilciler için herşey dahil ve alkolsüz hizmetleri sunuyor.

Bu yılın en yeni otellerinden biri, Antalya’nın popüler Alanya beldesinde Mayıs 2015’te açılan Adin Beach Hotel’di. 406 odalı Adin Beach Hotel’in bulunduğu Alaiye Hotels genel müdürü Selim Soylu, helal turizmin yükselen bir yer olduğunu belirtiyor. Türkiye’nin son 10 yılda elde ettiği refah ve ekonomik gelişmelerin bir lüksden bir zorunluluk haline geldiğini de ayrıca ekledi. Soylu, turizm sektörünün artan talebi karşılamak için yeni yatırım kanalları temin ettiğini ve otelin çok sayıda yabancı ve yerli Müslüman tatilciyi cezbetmesini söyledi. Soylu’ya göre Adin Beach Hotel, Rusya, Kazakistan ve İngiltere’den çok sayıda yabancı Müslümana ev sahipliği yapıyor.

Antalya’nın helal turizminin başkenti olma yolunda hızlı ilerleme kaydettiğini vurgulayan Soylu, Antalya’da helal turizm hizmetleri sunan beş tesisin daha yakında açılacağını ve helal yemeklerin servis edildiği yeni bir restoran daha açacağını söyledi. Bu ilerleme, dünyadaki Müslümanların sayısı göz önüne alındığında oldukça normal, dini hassasiyetleri doğrultusunda herkesin tatil edebilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Adin Beach Hotel, erkek ve kadınların kadın Müslüman tatilcilerin karşılaştıkları sorunların ortadan kaldırılması için ayrı imkanlar sunduğunu belirtti ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin otel sahiplerini Abu Dabi’de bu tür oteller kurmaya davet ettiğini ve bununla birlikte helal turizmin dünyada gelişmeye devam ettiğini belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seyahat Çantası Hazırlama Tüyoları

Neden Erken Rezervasyon Yapmalıyım?